پایگاه های اطلاعاتی

https://ganj.irandoc.ac.ir

پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج)، دستاورد کاربرد فناوری اطلاعات در خدمات مدیریت اطلاعات علم و فناوری در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) است. پیشینه این بخش از خدمات ایرانداک به دهه چهل بازمی‌گردد که کار گردآوری، سازمان‌دهی،‌ و اشاعه اسناد علمی و فناورانه در مرکز اسناد علمی آغاز شد. هر چند اکنون بیشترین داده‌های روزآمد گنج از پایان‌نامه‌ها و رساله‌هاست*، ولی قلمرو مدیریت اطلاعات علم و فناوری بسیار گسترده بوده و طرح‌های پژوهشی، پایان‌نامه‌ها،‌ رساله‌ها، پیشنهاده‌ها، پروانه‌های اختراع، گزارش‌های دولتی، همایش‌های علمی، نشریه‌های علمی، مقاله‌های علمی، ناشران علمی، و روزنامه‌ها و همچنین کتاب‌شناسی‌ها، واژه‌نامه‌ها، و فهرست‌های مستند نام‌ها را در بر داشته است. کار پایگاه اطلاعات علمی ایران، نخستین بار در سال 1370 در رایانه‌های «مین‌فریم» و محیط نرم‌افزار «سی‌دی‌اس‌آی‌اس‌‌آی‌اس» شروع شد. در سال 1373 این پایگاه با فناوری «دایال‌آپ» در شبکه‌ای با نام «صبا» از دور در دسترس کاربران قرار گرفت. سال 1378 بود که اینترنت به ایرانداک وارد شد و دسترسی به گنج نیز در وب فراهم شد. از آن پس‌ با پیشرفت فناوری اطلاعات، این پایگاه نیز قابلیت‌های تازه‌ای یافته است و در گذر زمان، نسخه‌های گوناگونی از آن با فناوری‌های روز به‌کار رفته‌اند. این پایگاه هم‌اکنون مرجع بسیاری از پژوهشگران ایران و جهان است و روزانه بیش از ده هزار کاربر، ده‌ها هزار جست‌وجو در آن انجام می‌دهند. این سامانه بنیان سامانه‌های دیگری در ایرانداک همچون سامانه همانندجو، سامانه پیشینه پژوهش، و برخی از داشبوردهای رصدخانه پژوهش و فناوری نیز هست.

http://hamtajoo.ir/

امروزه با گسترش فناوری‌های نوین و دسترسی بیشتر به منابع علمی از طریق اینترنت و سهولت دسترسی به سخت‌افزار لازم جهت انتشار منابع علمی در بستر فناوری اطلاعات، کپی‌برداری غیر مجاز از منابع نیز به همان نسبت گسترش یافته است. هرگونه استفاده یا کپی‌برداری هوشمندانه و یا عمدی از ایده‌ها، گفتارها، عبارات ادبی و یا نتایج دستاوردهای تحقیقی دیگران، بدون اجازه پدیدآورنده سرقت علمی محسوب می‌شود.لذا به منظور جلوگیری از کپی برداری غیر مجاز از منابع اطلاعاتی نرم‌افزارها و یا وبسایت هایی وجود دارند که بصورت آنلاین خدمات خود را جهت شناساییو میزان مشابهت مقاله با مقالات قبلی چاپ شده را ارایه می کنند. فایده استفاده از این وبسایت ها و نرم افزارها تعیین میزان کپی برداری به صورت آماری است و محقق کشف میکند که کدام قسمت از مقالات با متن های قبلی مشابهت دارد و نیاز به ویرایش مقاله بصورت علمی است و متن انگلیسی مقاله باید مورد بازنویسی قرار گیرد.

یکی از این نرم افزارها سامانه همتاجو می باشد که بخشی از منابع و مقالات منتشر شده در نشریات و همایشهای داخلی را پشتیبانی می‌کند. این داده شامل هزاران مقاله و منابع علمی مختلف از بانک و پایگاه استنادی نشریات علمی (فارسی-انگلیسی) و مجامع علمی کشور است و بصورت دائمی به‌روز رسانی می‌شود. سامانه همتاجو با استناد به این منابع اطلاعاتی حجم وسیعی از منابع فارسی موجود در کشور را تحت پوشش قرار داده است.

همتاجو سامانه‌ای مبتنی بر وب می‌باشد که با استفاده الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌تواند مشابهت‌های متنی موجود میان اسناد علمی منتشر شده را شناسایی نماید. در حال حاضر قابلیت سامانه صرفاَ در حوزه منابع فارسی است.

http://search.ricest.ac.ir/ricest/environment.aspx

پایگاه اطلاعاتی محیط زیست یک پایگاه تخصصی در همین زمینه است که شامل منابع گوناگون اطلاعاتی (مقاله، روزنامه، ، نقشه، نشریه/ پایان نامه / رساله / گزارش طرح پژوهشی/  همایش علمی/ کتاب دانشگاهی) می‌شود. این پایگاه در حال حاضر در بردارنده نزدیک به ۱۴ هزار رکورد اطلاعاتی است که تمام‌متن بیشتر آنها به صورت برخط قابل بازیابی است. این پایگاه شامل تمامی موضوعات مربوط به محیط زیست، از جمله آلودگی هوا و محیط زیست، تخریب جنگل‌ها، پساب کارخانه‌های صنعتی، لایه اوزن، آلودگی دریایی، آلودگی نفتی و غیره است. جستجو در این پایگاه بر اساس عنوان، پدیدآورنده، کلیدواژه، و شماره مدرک امکان‌پذیر است. هدف از طراحی «پایگاه اطلاعاتی محیط زیست» نمایه‌سازی منابع اطلاعاتی این حوزه در سطح ایران و فراهم کردن دسترسی کاربران به تمام‌متن این رکوردهای اطلاعاتی است. جستجو در پایگاه و دسترسی به اطلاعات کتابشناختی رکوردها در این پایگاه رایگان است.

مبلغ دانلود متن کامل هر مقاله فارسی و مقاله کنفرانس ها 000 , 3 ریال

مبلغ دانلود متن کامل هر مقاله انگلیسی000 ,20 ریال

دانلود متن کامل سایر مدارک رایگان است

https://elmnet.ir

علم نت یک جویشگر علمی فارسی است که با رویکردی شبیه به گوگل اسکالر و با تمرکز بر اسناد علمی فارسی طراحی شده است. این جویشگر سایت های نمایه کننده اسناد علمی مانند مگیران، نورمگز، سید، انسانی، سیویلیکا، ایرانداک و همچنین سایت های اصلی نشریات علمی پژوهشی را ایندکس کرده و در قالب یک جویشگر تخصصی و یکپارچه در اختیار پژوهشگران قرار می دهد. تاکنون بیش از 4 میلیون سند علمی شامل پایان نامه ها و مقالات منتشرشده در کنفرانسها و نشریات در این جویشگر ایندکس شده است. علم نت با بررسی هوشمند اطلاعات، همپوشانی اسناد علمی در سایت های مختلف را شناسایی کرده و تلاش می کند تا یک بانک جامع و بدون اسناد تکراری را در اختیار کاربر قرار دهد.

 از جمله قابلیت های جویشگر علم نت عبارتند از: نمایش هوشمند کلیدواژه های مرتبط با یک موضوع خاص، شناسایی روند پژوهش‌های انجام شده در یک حوزه خاص،معرفی حوزه فعالیت پژوهشگران در قالب ابرکلمات

http://imeanalysis.com

این پایگاه به منظور کمک به صنایع پایین دستی و بالادستی کشور در زمینه محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی تاسیس شده است.

پایگاه تحلیلی- تخصصی با عضویت در سایت های ارائه دهنده ی خدمات قیمتهای جهانی، خدمات این سایت ها و نشریه ها را در کنار تحلیل های تخصصی و بومی کشور ، با هزینه های بسیار پایین در اختیار کلیه شرکتها قرار می دهد تا مسئولین مربوطه بتوانند از اطلاعات موجود و تحلیل ها بهره برداری لازم را بنمایند.

برخی از خدمات  سایت به شرح زیر می باشد:

  • ارائه قیمتهای بازار جهانی محصولات پلیمیری شیمیایی و فراورده های نفتی
  • ارائه قیمتهای بازار داخلی محصولات پلیمیری شیمیایی و فراورده های نفتی
  • ارائه اخبار های رسمی پتروشیمی ها و پالایشگاه ها (نیاز به اخذ اشتراک)
  • ارائه شنیده های بازار محصولات پلیمری شیمیایی و فراورده های نفتی (نیاز به اخذ اشتراک)
  • ارائه تحلیل ها ی و یژه در مورد بازار محصولات پلیمری شیمیایی و فراورده های نفتی

http://www.petrotahlil.com

این پایگاه به تحلیل اخبار مربوط به صنعت پتروشیمی می پردازد و در این زمینه گزارشهای تحلیلی خود را به صورت هفتگی منتشر می نماید. از طریق این پایگاه کاربران قادر خواهند بود در جریان اخبار و تحلیل ها از بازار پتروشیمی ایران و در جهان قرار گیرند.

http://www.iconf.ir

در پایگاه فوق کاربران می توانند از اطلاعات کلیه کنفرانسها و سمینارهایی که قرار است برگزار شوند مطلع شوند. کنفرانسها برا ساس موضوع دسته بندي شده اند که قایلیت جستجو دارند . همچنینی آرشیو کنفرانسهاي برگزار شده در سه سال اخیر در دسترس می باشد. کاربرانی که علاقه مند هستند نیز می توانند اطلاعات سمینارهاي خود را که قرار است برگزار شود در سایت فوق ثبت نمایند.

http://www.iran-academy.org

سال 1390 ایده اولیه ایران آکادمی شکل گرفت، ایده ای که با هدف تهیه آموزش های کاربردی در حوزه کسب و کار بود، تا بتواند این آموزش ها را فراگیر کرده و هموطنانی که در سراسر ایران به یادگیری علاقه مند هستند را پوشش دهد. هدف دیگر راه اندازی سایتی بعنوان مرجع یادگیری و آموزش های کسب و کار و توسعه فردی بود که بتواند با قیمت هایی کاملاً رقابتی و مقرون به صرفه، آموزش های با کیفیت را به جامعه کارشناسان و مدیران کسب و کارها ارائه نماید. راه اندازی و شروع فعالیت سایت از حوالی سال 91 با یک دوره آغاز شد، دوره ای با عنوان سیستم مدیریت کیفیت، که با استقبال خوب بسیاری از علاقه مندان مواجه شد. گسترش سایت به مرور ادامه یافت و دوره های مختلفی به این مجموعه اضافه گردید که هر کدام در نوع خود قابل رقابت با دوره های حضوری است. برخی از دوره ها در این سایت به طور رایگان ارائه می شود. مزیت های یادگیری با همراهی ایران آکادمی: · ارائه گواهینامه های آموزشی معتبر · ارائه آموزش ها به صورت ویدئویی و کاملاً کاربردی · دسترسی به مدرس از طریق قسمت پشتیبانی برای طرح سوالات · گارانتی بازگشت وجه در دوره ها · ارائه مطالب، مقالات و دوره های رایگان گوناگون که صرف استفاده از آن ها می تواند تاثیر مطلوبی در یادگیری و رشد فردی و سازمانی بگذارد. · همکاری با مدرسین و مشاورین مطرح کشور در زمینه برگزاری دوره های درون سازمانی و خدمات مشاوره ای. · و.....

https://doaj.org

يكي از سايت هايي است كه نشريات داراي امكان دسترسي آزاد را پوشش مي دهند. نام اين سايت ازعبارت “Directory of Open Access Journals” گرفته شده است و دانشگاه لوند، كتابخانه ملي سوئد،شبكه بين المللي INASP و SVENSK حاميان آن مي باشند. DOAJدر حال حاضر 4271 نشريه را پوشش مي دهد كه شامل 299472 مقاله در حوزه هاي مختلف و زبان هاي گوناگون مي شود. گستره نشريات اين سايت بسيار وسيع بوده و در حوزه هايي همچون هنر و معماري، فلسفه و دين، زبان و ادبيات، رياضي و آمار، تكنولوژي و مهندسي،شيمي، زمين شناسي، علوم زيستي و 10حوزه ديگر مجلاتي را در خود جاي داده است. در اين پايگاه، محققان مي توانند به تعداد زيادي از مجلات الكترونيك رايگان در تمامي حوزه ها به زبان انگليسي و تعدادي از زبانهاي ديگر به صورت تمام متن دسترسي داشته باشند. ويژگي هاي پايگاهdoaj: 1.تمام مجلات اين پايگاه به صورت رايگان و تمام متن و بدون محدوديت دسترس پذيرند. 2.پايگاه مذكور پايگاهي جامع بوده و تمام موضوعات علمي را دربر مي گيرد. 3.پايگاهDOAJداراي ساختاري ساده بوده و دسترسي به متن مقالات آن بسيار راحت است. 4.همه عناوين در پايگاهDOAJروزآمد هستند و مجلاتي كه ديگر منتشر نمي شوند، از اين پايگاه حذف مي گردند؛مگر اينكه عناوين ديگري جايگزين آنها شده باشد؛ و اين رويكرد، مزيت آشكاري است، زيرا در اين صورت مي تواناز فهرست عناوين موجود در اين پايگاه براي پي بردن به وجود مجلات جاري و فعالِ دسترسيِ آزاد استفاده كرد. 5.يكي از نقاط قوت راهنماي مجلات دسترسي آزاد، تنوع آن است؛ در واقع اين پايگاه مجلات را به تمام زبانها دراين عناوين در پايگاه، گستره كاملي از حوزه هايبردارد و اكنون در اين پايگاه، زبان انگليسي رايج ترين زبان است.دانشگاهي را پوشش مي دهند.

http://vcmstudy.ir

مـرکز مطالعـات زنـجیره ارزش معتقد است، بـا توجه به توسعـه­ ی فنـاوری­، نقش بازیـگران مختلف در طـول و عرض زنـجیره­ ی ارزش از رویکرد سنتی ساختار محور به رویـکرد نوین اطلاعات و ارتباط محور تغییـر پیدا خواهد کرد و سیـاست­ گـذاران، مدیـران، سرمایـه­ گـذاران و بازرگانـان تنها با اتکای بر منابع اطلاعـاتی خواهند توانست خود را در برابر فرصت­ ها و تهدیـد­های موجود در زنـجیره­ ی ارزش صنعت نـفت و گـاز بیمه نمایند. لذا این مرکز با بهره­ گیری از صنعت محتوا و رسانـه، به دنبـال تامین اطلاعات و تحلیل­ های مورد نیاز در تمامی بخش ­های صنعت نـفت و گـاز است. وب سایت مــرکز مـطالــعات زنجیـــره ارزش به دنبـال تدوین و ارائـه اطلاعات تحلیلی در خصوص الزامات و چگونگی توسعه زنجیــره ارزش در صنعت نفت و گاز است. به همین منظور این وب سایت در قالب چهـار گروه تخصـصی نفت و گاز، پتروشیمی، کاتالیست و صنایع تکمیلی اقدام به محتواسازی در پنج بخش ذیل می­ نماید: 1- تحلیل و بررسی سیاست ها و قوانین بالادستی 2- تحلیل و بررسی ذی نفعان و ذی ضررهای توسعه ی زنجیره ارزش (ملی و بین المللی) 3- تحلیل و بررسی هزینه و فرصت های توسعه و یا عدم توسعه ی زنجیره ارزش 4- تحلیل فنی و اقتصادی فناوری های نوظهور 5- تحلیل و آینده نگری بازارها

(بانک اطلاعاتی جامع صنعت پتروشیمی و صنایع وابسته)

http://www.isomer.ir

با توجه به تنوع زیاد مخاطبین، مشتریان، بازارها، تنوع و پیچیدگی خدمات و محیط های کسب و کار، دسترسی به اطلاعات مناسب برای تصمیم گیری صحیح ضروری می باشد. از این رو استفاده از راهکارهای مناسب برای طبقه بندی و تولید اطلاعات از میان انبوهی از داده ها برای سازمان ها امری ضروری و حیاتی است. وبگاه اطلاعاتی جامع صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی (ایزومر) تلاش خواهد کرد زمینه گردش صحیح اطلاعات فیما بین تولید کنندگان ، مصرف کنندگان و ارائه دهندگان خدمات را فراهم کند. یک بانک اطلاعاتی جامع در راستای ارایه اطلاعات مفید به سرمایه گذار باید موارد زیر را در برگیرد : - نام شرکت - تلفن ، فکس و ایمیل شرکت - آدرس شرکت یا کارخانه : جهت ایجاد حس اعتماد در خریدار یا سرمایه گذار - نمایه شرکت (company profile) ، توضیحاتی در مورد سابقه شرکت تولید کننده ، نام مدیرعامل و مکان شرکت جهت ایجاد حس اعتماد در سرمایه گذار یا خریدار - آدرس وب گاه شرکت . - جزئیات محصول ؛ برگه اطلاعات فنی (data sheet) : شرح مختصری از ویژگی های محصول که توسط شرکت سازنده ارایه می شود. برگه اطلاعات فنی (data sheet) شامل خصوصیات فیزیکی یا کد گذاری های مخصوص می باشد. - عکس محصول - فرم درخواست : فرمی با چارچوب از پیش تعیین شده برای سرمایه گذار یا سفارش دهنده که می تواند شامل نام کامل ، شماره تماس ، ایمیل ، موضوع و متن پیغام باشند. - کاربری ساده سایت : تمرکز اطلاعات مرتبط در صفحه واحد جهت جلوگیری از سردرگمی مراجعه کنندگان - نمایش محصولات مرتبط ، ارایه محصولات مرتبط یا نزدیک با محصول مورد نظر خریدار در حاشیه صفحه اطلاعات که موجب ایجاد انگیزه در خریدار برای ادامه تعامل با بانک اطلاعاتی می گردد.

https://www.cbi.ir

دربرگيرنده بيش از هزار متغير مهم اقتصادی با تواتر سالانه و بازه زمانی سال 1338 به بعد است که به زبان‌هاي فارسي و انگليسي در دو محيط Excel و HTML قابل بهره‌برداری مي‌باشد. اين مجموعه شامل سرفصل‌هاي: حساب‌هاي ملي، صنعت و معدن، ساختمان و مسکن، حمل و نقل، کشاورزي، انرژي، بخش خارجي، متغيرهاي پولي و اعتباري، بورس اوراق بهادار، وضعيت مالي دولت، شاخص‌هاي قيمتي، اجتماعي و نيروي انساني و اشتغال مي‌باشد. این پایگاه مشتمل بر آمار بخشهای واقعی، پولی، بودجه و تراز پرداختها و اغلب با تواتر سالانه است.ماخذ سریهای زمانی مورد نظر، علاوه بر اداره کل آمارهای اقتصادی و دیگر ادارات بانک مرکزی ج.ا.ایران مجموعه نهادها و مراجع مرتبط منتشر کننده آمار در سطح کشور می باشد. توضیحات ضروری در خصوص هر متغیر پس از انتخاب متغیر مورد نظر، قابل مشاهده است. در هر پنجره می توانید سال شروع، تواتر و ماخذ آمار (در صورت تعدد مآخذ آمار) و توضیحات ضروری در خصوص متغیر را مشاهده نمایید. سامانه به گونه ای طراحی شده است که واحد هر متغير پس از انتخاب در پنجره عناوين برگزيده نشان داده مي‌شود . عناوين انتخاب شده در دو محيط EXCEL و HTML نمايش داده مي‌شوند. در سامانه مزبور امکان مشاهده نمودار خطي متغيرهاي انتخاب شده نيز وجود دارد.

http://icnc.ir

گردهم‌آیی مجموعه ای از کتابخانه ها و نهادهای تولیدکننده و یا صاحب محتوا و منابع اطلاعاتی است که با هدف تامین دسترسی هر چه سریع تر پژوهشگران به محتوای مورد نظرشان تشکیل شده است. کنسرسیوم تولیدکننده محتوا نیست، اما برای دستیابی به هدف خود، سعی می کند مشارکت صاحبان محتوا را جلب کرده و بستر مناسب فنی و فرهنگی لازم برای گردآوری، تبدیل،سازماندهیو حفاظت اطلاعات رقومی را در سطح ملی ایجاد نماید. با این رویکرد، کنسرسیوم در صدد است دسترسی به محتوای اعضای خود را برای کاربران در سطح ملی و بین المللی به بهترین نحو ممکن فراهم کند. کنسرسیوم تلاش می کند مالکیت مادی و فکری صاحب محتوا و هویت فردی هر یک از اعضا را حفظ کند، کیفیت و بهره وری را در هر یک از فعالیت های کنسرسیوم بهبود بخشد، اصولمشتری مداریرا در ارائه خدمات رعایت کند و در جهت ارائهاطلاعاتمعتبر توسط صاحبان محتوا بکوشد. خدمات کنسرسیوم: از کتابدار بپرس: در این بخش هر کدام از اعضای هسته کنسرسیوم یک کارشناس مشخص کرده‌اند تا به سوالات تخصصی کاربران در زمینه نحوه دسترسی به اطلاعات، به صورت بر خط ( آن‌لاین ) پاسخ دهند. این بخش، دقیقا ارتباط بر خط با کتابداران کنسرسیوم است. سیستم سفارش دیجیتال سازی مدارک: برخی از مدارک، با توجه به قوانینکپی رایتقابل به ارائه رایگان یا فروش به صورت کامل نیستند. در این موارد، کاربر صفحات اول منبع اطلاعاتی دیجیتال مورد نظر خود را مشاهده کرده، با پرداخت هزینه اسکن و اعلام صفحات مورد نیاز خود، منبع اطلاعاتی دیجیتال سفارش خود را دریافت می کند. سیستم خرید محتوا: امکان خرید مقالات و محتوای برخی از مراکز که منابع اطلاعاتی دیجیتال کامل را برای فروش ارائه می کنند. سیستم محتوای رایگان: در این بخش، منابع اطلاعاتی دیجیتال رایگان بسیاری از محتوای اعضای کنسرسیوم موجود و قابل استفاده است.

http://behinyab.ir

پنجره واحد براي ارايه اطلاعات و خدمات مورد نياز فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت است كه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازي شده است. بهين ياب شامل 9 بخش است كه به تدريج در حال راه اندازي است. اين بخش ها عبارتند از:محصولات نهايي، مواد اوليه،سرمايه گذاري، خدمات و تجهيزات صنعتي، پژوهش و فناوري، منابع انساني، تجارت خارجي، تامين مالي و بنگاه ها . بخش محصولات شامل مواد اوليه، محصولات نهائي، تجهيزات و خدمات توليدي، خدمات مديريتي و نرم افزار ها مي باشد. همچنين دريافت تائيد براي خريد مواد اوليه پتروشيمي از بورس كالا از طريق اين بخش امكان پذير است.شما در اين بخش مي توانيد در مورد فناوري هاي مورد نياز براي توليد محصولات مورد نظر خود اطلاعاتي را كسب نمائيد. اطلاعات در مورد پروژه هاي پژوهشي، واحد هاي تحقيق و توسعه ، پشتيباني پژوهش و ستاد هاي مديريتي از جمله خدماتي است كه در اين بخش ارائه مي شود.بخش پژوهش و فناوري با هدف ايجاد بستر نرم افزاري ويژه براي برقراري ارتباط چندجانبه ميان وزارت صنعت، معدن و تجارت، بنگاههاي توليد و تجاري و دانشگاهها و مراكز پژوهشي كشور ايجاد شده است. به عبارت ديگر دالان پژوهش و فناوري بگونه اي طراحي شده است كه كليه ارتباطات ميان بنگاههاي توليدي و تجاري با مراكز پژوهشي و دانشگاهي و همچنين ارتباط اين دو مجموعه با وزارت صنعت، معدن وتجارت از طريق اين دالان قابل انجام و مديريت باشد.

https://www.polyglobe.net

به ارائه اطلاعات اقتصادي مختلف در زمينه پلاستيك مي پردازد. اطلاعاتي كه اين پايگاه تهيه و براي مشتريان به صورتهاي جداول، نمودار و نقشه عرضه مي كند عبارتند از : 1- سرمايه گذاري ها: آمار و اطلاعات مربوط به سرمايه گذاري هاي موجود و پيش بيني آنها 2- توليد: آمار و اطلاعات مربوط به توليد كننده ها، طرح ها و ظرفيت پروژه هاي توليد پلاستيك و پليمر شامل ظرفيت هاي موجود، ظرفيت هاي پيش بيني شده و تغييرات مربوطه 3- بازار: شامل روند موجود و پيش بيني ميان مدت و بلند مدت بازار مربوطه به عنوان مثال : - اخبار شرايط موجود بازار - بررسيهاي منطقه اي بازار - پيش بيني هاي 5 ساله بر مبناي محصول و منطقه

https://www.onepetro.org OnePetro

که درسال 2007 توسط گروهي از انجمنهای فني تاسيس شده، كتابخانه آنلايني است كه دامنهي وسيعي از مدارك فني و اطلاعاتی در حوزه استخراج و توليد نفت و گاز را در اختيار قرارميدهد. از طريق اين كتابخانه آنلاين ميتوان مدارك موسسات تخصصي مختلفي را خريداری و مستقيما دانلود كرد. اين كتابخانه مجازي بيش از 130000 مدرک علمی و فنی را كه درحال افزايش ميباشد در اختيار ميگذارد. مشتريان ميتوانند پس از جستجوي هر نوع مدركی از موسسات مرتبط با اين كتابخانه آنلاين، مدارك موردنظر را بوسيله روشهای اينترنتی خريداری و دانلود نمايند. مشخصات: مهمترين مشخصههای اين كتابخانه مجازی اين است كه همه كارها از يك لينك انجام شده و مدارك موجود جامع و وسيع ميباشند. انجمن مهندسين نفت [The Society of Petroleum Engineers (SPE)] به نمايندگي از انجمن های موسس، مسئوليت اداره OnePetro را برعهده دارد. موسسات تخصصي قابل توجه و معتبري مدارك خود را از طريق OnePetro ارائه ميدهند كهعبارتند از American Petroleum Institute (API)1 American Rock Mechanics Association (ARMA)2 American Society of Safety Engineers (ASSE)3 International Petroleum Conference (IPTC)4 International Society for Rock Mechanics (ISRM)5 Offshore Technology Conference (OTC)5 NACE International (corrosion engineers)6 National Energy Technology Laboratory (NETL)7 Petroleum Society of Canada (PETSOC)8 Pipeline Simulation Interest Group (PSIG)9 Society of Exploration Geophysicists (SEG)10 Society of Petroleum Engineers (SPE)11 Society of Petroleum Evaluation Engineers (SPEE)12 Society of Petrophysicists and Well Log Analysts (SPWLA)13 The Society of Underwater Technology (SUT)14 World Petroleum Council (WPC)15

(Iran Value Engineering Knowledge Reference)

http://www.iranvalue.com

که به ValueIran معروف است در آبان ‌ماه 1389 تأسیس شده است. مأموریت این پایگاه، «اشاعه دانش ارزش محور در زمینه‌های علوم و فناوری به منظور استفاده بهینه از منابع موجود» است. این پایگاه معتبر، که ثبت شده در ستاد پایگاه‌های الکترونیکی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، مجموعه‌ای کامل از اطلاعات مهندسی ارزش ایران و سایر کشورهای جهان را در خود جای داده، زیر نظر شورای سیاستگذاری هدایت و توسط کمیته 7 نفره علمی و کارگروه‌های تخصصی، کارگروه اجرائی، شورای بین‌الملل و کارگروه‌های استانی فعالیت می‌کند. پایگاه ValueIran، اطلاعات گسترده‌ای از دانش فنی و تجارب مفید داخلی و بین‌المللی مهندسی ارزش را در قالب هجده بخش در دید بازدید کنندگان خود قرار داده است که عبارتند از: معرفی مهندسی ارزش ،مشاوران ارزش، قراردادهای واحدهای خدمات مهندسی ارزش،متخصصان حقیقی،دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌ها، آموزش، طرح‌های پیاده‌سازی و تحقیقاتی، فراخوان‌ها و مناقصات،کنفرانس‌ها و همایش‌ها، مقالات منتشره، پایان‌نامه‌ها، مطالعات ارزش صورت گرفته در ایران، معرفی کتاب‌، کارفرمایان پیشرو، پایگاه‌های الکترونیکی فعال مهندسی ارزش ایرانی، انجمن، جراید و انتشارات